Kino Svět

FILM popular

O nás

Kdo jsme

Provozovatelem KINOSVĚT TV je Československá filmová společnost s. r. o., (ČFS), založená v roce 2004 televizními nadšenci Leošem Pohlem a Janem Jurkou, kterým patřím dodnes. Vedle KINOSVĚT TV provozuje i televizní stanice CS Film TV, CS mini TV a Horor Film TV. Ty jsou šířeny prostřednictvím kabelových satelitních a IPTV televizních sítí. ČFS dále provozuje portál www.Horror.cz a Magazín Universe určený pro tablety a chytré telefony. Spolupodílí se i na provozu populárního Rádia Dechovka.

Televizní stanice dokumentárních filmů KINOSVĚT je určena všem zvídavým. Stejně jako jiné televizní stanice tohoto typu vysílá dokumenty různých žánrů a z různých koutů světa, avšak na rozdíl od nich nabízí rovněž dokumenty z oblasti novodobé české historie, kultury a umění. A jako jediná i české retro: protektorátní a poválečné období včetně padesátých a šedesátých let. Připomíná rovněž velké domácí osobnosti. To proto, že pro cizí nelze zapomínat na domácí. V šesti stech hodinách premiér ročně věnovaných především přírodě, vesmíru, historii, zejména válečné, či cestování, se československá a později česká a slovenská stopa rozhodně neztratí. Televizní stanice KINOSVĚT vysílá od 1. března 2013 dvacet čtyři hodin denně ve všech hlavních kabelových a IPTV sítích. Volně vysílá v Praze a Středočeském kraji (kanál č. 46) a na Mostecku (kanál 54). Od půlnoci 29. 9. 2014 bude vysílat celoplošně v regionální síti 7 společnosti Progress Digital. Dřívější distribuční cesty zůstanou zachovány. KINOSVĚT TV od 29. září rovněž zahájí vysílání ve formátu 16:9. K tomuto daturovněž nabídne řadu nových pořadů včetně filmů. Hlavním tématem každého večera se stanou tajemství a záhady. Každý večer v pravidelnou dobu pak uvede celovečerní hraný, či dokumentární film z domácí, nebo zahraniční produkce.

Tím však programové změny na KINOSVĚT TV nebudou končit. Televize nabídne i pravidelné programové bloky vztahující se k historii, vesmíru, cestování, vědě a technice, životnímu stylu, světovým událostem a v neposlední řadě i k vojenství a válkám, jak minulým, tak současným. Při jejich konkrétní skladbě bude čerpat nejen z domácí produkce, ale i z produkce významných zahraničních televizí a mezinárodních institucí. Nezapomene ani na děti. Od 29. 9. pro ně je připravuje pravidelné pásmo Minisvět naplněné pohádkami a písničkami.

Od 8. září budou na webové stránce KINOSVĚT TV k dispozici jak přesná mapa pokrytí, tak podrobný návod jak televizi v jednotlivých oblastech naladit.

 

 

Žánry

 

Naše klíčovýmé hodnoty

  • radost
  • hravost a myšlení
  • zvídavost a úžas
  • interaktivita a spoluúčast
  • tradice a paměť
  • vzdělanost a znalost
  • úcta a slušnost