Kino Svět

FILM popular

Jak naladit

Dva snadné kroky jak naladit celoplošné vysílání KINOSVĚT TV v RS 7:

 

Nebudou li stačit, přečtěte si prosím upozornění na konci textu


Praha a Středočeský kraj, příjem z pražských vysílačů:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 37. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibylastanice KINOSVĚT TV

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Praha-Ládví, či Praha-Novodvorská. Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Benešovsko, příjem z vysílače Benešov-Kozmice:

1. Jako první krok doporučujeme, abyste na svém televizním přijímači spustili manuální ladění na kanálu 23. Případně můžete zvolit automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV.

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Kozmic u Benešova. Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránkyprovozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Jihočeský kraj, příjem z vysílače České Budějovice-Kleť:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 32. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV.

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru České Budějovice-Kleť (rozhledna Kleť). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází vobdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Plzeň a plzeňský kraj, příjem z plzeňského vysílače:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 38. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Plzeň-Vodárna (část města Plzeň Bolevec). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Karlovarský kraj, příjem z vysílače Jáchymov-Klínovec:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 50. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV.

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Jáchymov-Klínovec (rozhledna Klínovec). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Ústí nad Labem a Ústecký kraj, příjem z ústeckého vysílače:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 21. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV .

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Ústi nad Labem-Krušnohorská (poblíž sídliště Severní terasa). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce„dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Liberecký kraj, příjem z vysílače Jablonec-Černá Studnice:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 29. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Jablonec-Černá Studnice (rozhledna Černá Studnice). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce„dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Královéhradecký kraj, příjem z vysílače Trutnov-Černá Hora:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 21. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV.

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Trutnov-Černá Hora (vysílač se nachází přímo na Černé Hoře). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

Pardubický kraj, příjem z vysílače Svitavy-Hřebečov:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 21. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Svitavy-Hřebečov (bývalý závod Hřebeč). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Kraj Vysočina, příjem z vysílače Jihlava-Jeníkov:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 50. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla staniceKINOSVĚT TV

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Jihlava-Jeníkov (vysílač se nachází poblíž nájezdu na dálnici D1). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Brno a Jihomoravský kraj, příjem z brněnských vysílačů:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 47. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Brno-Barvičova (směr Wilsonův les) či Brno-Jihlavská (směr nemocnice Bohunice). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Moravskoslezský kraj, příjem z vysílače Ostrava-Lanová:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 38. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV.

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Ostrava-Lanová (část Slezská Ostrava). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme,že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Zlínský kraj, příjem z vysílačů Zlín-Segment a Uherské Hradiště-Rovnina:

1. Jako první krok na svém televizním přijímači spusťte manuální ladění na kanálu 41. Případně zvolte automatické ladění. Zkontrolujte, zda v nabídce programů na Vašem televizoru přibyla stanice KINOSVĚT TV.

2. V případě, že se nové programy nenaladí, zkuste pootočit anténu ve směru vysílače, tj. ve směru Zlín-Segment (část města Jižní svahy), případně ve směru Uherské Hradiště-Rovnina (ve směru obce Javorovec). Pro určení přesné lokality vysílače můžete využít webové stránky provozovatele sítě www.mux7.cz, sekce „dokumenty“. Upozorňujeme, že dosměrování antény a současné zachování stávajících programů bude úspěšné v případě, že se vysílač nachází v obdobném směru, kam je nyní nasměrována Vaše anténa.

 

Upozornění

Pokud dodatečná korekce antény nebude dostačující, bude nutné pořízení další antény, instalovanou směrem na nový vysílač a slučovače signálu. V případě, že není možné realizovat instalaci svépomocí, můžete kontaktovat provozovatele vysíláníhttp://www.mux7.cz/kontakt, popřípadě jeho infolinku 595 694 669, kde můžete získat také kontakt na partnerskou servisní firmu v místě bydliště.

Všechny uvedené lokality najdete na: http://www.mux7.cz/images/Dokumenty/KANALY_MPX1a_RS7.pdf.

V srpnu Tohoto roku byly dále uvedeny do provozu vysílače v lokalitách:

KLATOVY DOUBRAVA, BEROUN LHOTKA, PŘÍBRAM U HVĚZDÁRNY, BLANSKO VESELICE, VSETÍN LYSÁ HORA,  DOMAŽLICE ČERCHOV.

Kromě lokality Trutnov-Černá Hora, jsou všechny shodné s vysílacími lokalitami Vysílací sítě 4, tzn. MUX 4

Mapa pokrytí je k dispozici zde

KINOSVĚT TV  dále naleznete ve většině kabelových a IPTV televizních sítí.

POZOR!  KINOSVĚT TV VYSÍLÁ OD 29. ZÁŘÍ 2014 DENNĚ OD 20:00 HOD. DO 22:00 HOD I V SATELITNÍ TELEVIZI SKYLINK!


Nastavení příjmu programu TV Kinosvět v satelitní službě Skylink:

 

TV KINOSVĚT  vysílá na satelitní platformě SKYLINK ASTRA 3B ve standardu MPEG4/SD v nejširší nabídce Digital. Tato nabídka obsahuje všechny základní české a slovenské programy. Podmínkou jejich příjmu je uhrazení servisního poplatku. Vysílací parametry, na kterých zákazníci služby Skylink TV KINOSVĚT naleznou, jsou: Astra 23,5°E, frekvence: 11 797 MHz, polarizace: horizontál, norma: DVB-S2/8PSK. Pilot: ON. FEC: 5/6. Symbolová rychlost: 29 500 kSps. Kódování: Irdeto.

 

Nastavení příjmu programu KINOSVĚT v DVB-T síti v Praze a Středočeském kraji na kanále 46.

Obecné informace.

K příjmu pozemního televizního signálu je potřeba příslušná UHF anténa umístěná na střeše domu popř. alespoň v nezakrytém směru k vysílači, dále televizor s integrovaným DVB-T tunerem, nebo jakýkoliv televizor doplněný set top boxem s DVB-T tunerem.

 

Před zahájením ladění, doporučujeme ověřit teoretickou dostupnost signálu podle mapy pokrytí

a uvedených informací s pozicemi vysílacích lokalit na webových stránkách www.pdtv.cz v záložce „Technické informace“.

Program KINOSVĚT (i ostatní programy vysílané v rámci multiplexu) jsou ze všech třech vysílačů vysílány v horizontální polarizaci, čemuž je potřeba přizpůsobit i upevnění přijímací antény (viz obrázek).

Příklad montáže UHF antény polarizované horizontálně (nahoře) a vertikálně (dole).

 

Nebudete-li si jisti získanými informacemi či jejich správným pochopením, je možné využít vyhledávacího nástroje, provozovaném na webových stránkách Českého telekomunikačního úřadu na stránce http://dtv.ctu.cz/ a postupujte dle následujících kroků:

 

1)  Ve Vašem vyhledávači napište do příkazového řádku výše uvedenou adresu http://dtv.ctu.cz/ a objeví se Vám následující stránka

2)  V levém sloupci je uveden Rozsah vysílání, zvolte možnost „Regionální“. Po této volbě se zobrazí výběr „Název sítě“. Zvolte „Regionální síť 4“ a na mapě se objeví pokrytí v modrých odstínech. Možnosti ve „Výpočetní metodě“ ponechte „podle vyhlášky“. Od tohoto okamžiku můžete mapu zvětšit či zmenšit dle možností dané kurzory v pravé horní části mapy.

 

3) V dolní části stránky je příkazový řádek (Vyhledání adresy …). Po umístění kurzoru na řádek se objeví informace jak správně zadat Vaši adresu. Uveďte adresu místa příjmu (příklad - Sokolovská 219, Praha 9) a stiskněte Enter. Program Vám nabídne upřesnění adresy, kterou potvrdíte, následně začne program vyhledávat Vaše místo příjmu a zobrazí mapu.

 

4) Nastavením kurzoru na červené body (vysílací lokality) nebo zelené čáry (směr příjmu), se Vám zobrazí základní údaje vysílačů, azimut a vzdálenost od místa příjmu. Kliknutím na zelenou čáru se v levém sloupci dole objeví obrázek, který Vám ukáže, zda ve směru příjmu je či není terénní překážka. Pozor, obrázek nebere v úvahu jakoukoliv zástavbu.

 

Nemáte-li vlastní anténu a bydlíte v domě, kde jsou rozvody tzv. společné televizní antény (STA),

v tom případě se obraťte na vlastníka domu, zástupce bytového družstva nebo družstva vlastníků

a požádejte jej o úpravu společné televizní antény (STA) odbornou firmou.

 

Postup nastavení

Vstupte do ovládacího menu Vašeho přijímače (televizor nebo set top box) a v pozici „nastavení“, zvolte buď „manuální“ nebo „automatické“ ladění. Máte-li stávající programy již uspořádané podle svého výběru, doporučujeme použití manuálního ladění. Při manuálním ladění nastavte číslo kanálu na 46 nebo v případě nastavení frekvence na hodnotu 674 MHz. Po spuštění vyhledávání by se Vám měla objevit informace o nalezených programech, které si již podle vlastního uvážení setřídíte.